Fortron zdroj FSP400-50AAC 80PLUS BRONZE, 400W
PSU format:ATX; Connectors:8pin CPU 1x, PCIe 6-pin, PCIe 8-pin, SATA 15-pin, Molex, FDD; Motherboard connectors:ATX 20-pin, ATX 24-pin, EPS 8-pin
Twoja cena:
Pokaż cenę
Dostępność:
Zazwyczaj 14 dni
Szczegóły
FSP/Fortron FSP400-50AAC 80PLUS BRONZE, bulk, 400W
- Worldwide Input Voltage 100Vac-240Vac
- Active PFC Within 0.99 Power Factor Correction
- Single 12V Rails To Support System Current Share Demand
- Forward & D2D Circuit Design Offering High Performance And Efficiency
- 12cm Fan Provide Ultra Silent User Environment
TECHNICAL SPECIFICATIONS
| Model | FSP400-50AAC |
| Format | ATX |
| Power supply | 400W |
| PFC | Active PFC |
| Power supply fan | 120mm |
| Dimensions (W x L x H) | 140 x 150 x 86 (mm) |
| Efficiency | >85% |
| Input voltage | 100-240 V |
| Connectors | 1x 24 pin to MB 4x SATA 2x Molex (PATA) 1x FDD 1x 4 + 4 pin (12V) connector for CPU power supply 1x 6 + 2 pin PCI-E |
Specyfikacje techniczne
- Modulární kabeláž: Ne
- Podsvícení: Bez podsvícení
- Efektivita zdroje: 80 Plus Bronze
- Výkon zdroje (W): 400
- Format źródłowy: ATX
- Złącza: 8pin CPU 1x