CHIEFTEC redundantní zdroj MRZ-5800K2V, 2x800W, ATX-12V V.2.3, PS-2 type, PFC, 80+ Platinum
PSU format:ATX; Connectors:8pin CPU 1x, PCIe 6-pin, PCIe 8-pin, SATA 15-pin, Molex, FDD; Motherboard connectors:ATX 20-pin, ATX 24-pin, EPS 8-pin
Twoja cena:
Pokaż cenę
Dostępność:
Zazwyczaj 14 dni
Szczegóły
Performance
| Model | MRZ 800W |
| Article no. | MRZ-5800K2V |
| EAN code | 0753263076687 |
| Weight (without/with package) | 5.2 kg / 5.7 kg |
| AC Input | 100 - 240V / 6-10A |
| Frequency | 47 - 63Hz |
| +5V | 20A |
| +3,3V | 20A |
| +5V & +3,3V combined | 165W |
| +12V 1 | 66A |
| +12V 2 | - |
| +12V 1 & +12V 2 combined | - |
| P.F. | >0,9 |
| -12V | 0.5A |
| +5VsB | 3.5A |
| Maximum Power | 800W |
Connectors
| 20+4PIN ATX | 1 |
| 8 PIN EPS (4+4) | 1 |
| 8 PIN EPS | 1 |
| 8 PIN PCIe (6+2) | 6 |
| SATA | 4 |
| MOLEX | 2 |
| MOLEX/FLOPPY | 2 |
| TTL Signal | 1 |
| LED (Total Power) | 1 |
| BUZZER RESET/PUSH SW | 1 |
| PMBus SIGNAL | 1 |
Cable length
| 20+4PIN ATX | 550 |
| 8 PIN EPS (4+4) | 550 |
| 8 PIN EPS | 550 |
| 8 PIN PCIe (6+2) | 3x 550/200 |
| SATA | 2x 550/200 |
| MOLEX | 550/200 |
| MOLEX/FLOPPY | 550/200 |
| TTL Signal | 1070 |
| LED (Total Power) | 1070 |
| BUZZER RESET/PUSH SW | 770/200 |
| PMBus SIGNAL | 500 |
Features
| Specification | ATX 12V 2.3 |
| Form factor | PS II mini redundant |
| Efficiency | 80 PLUS® Platinum |
| Dimension (DxWxH) | 222mm x 150mm x 86mm |
| PFC | Active PFC |
| Fan | 2x 40mm fan (1 fan per module) |
| Security |
| Warranty | 24 Months |
Specyfikacje techniczne
- Podsvícení: Bez podsvícení
- Efektivita zdroje: 80 Plus Platinum
- Modulární kabeláž: Ne
- Výkon zdroje (W): 800
- Format źródłowy: ATX
- Złącza: 8pin CPU 1x